Tom Peters, 19 maja 2005r. Teatr Narodowy, Warszawa.

Szanowni Państwo,
W dniu 19 maja 2005 odbyło się spotkanie niecodzienne i wyjątkowe, z człowiekiem tytułowanym przez BusinessWeek „najlepszym przyjacielem i najgorszym koszmarem biznesu”.
Tom Peters, jeden z najbardziej wpływowych guru zarządzania wszech czasów, podczas Naszego spotkania w Teatrze Narodowym w Warszawie, zainspirował ponad 300 menedżerów z całej Polski do wyjścia naprzeciw wyzwaniom Naszych „niszczycielskich czasów”.
Realizując naszą pierwszą konferencję wybraliśmy najbardziej rozchwytywanego mówce na świecie, w ciągu roku wygłasza on 75 wykładów. Potrafi jak mało kto zarażać swoimi pomysłami, właśnie w tym celu najlepsi menedżerowi z całego świata uczęszczają na jego wystąpienia.
W czasie konferencji odbyły się również specjalne warsztaty tematyczne, rozwijające główne tezy Petersa, prowadzone przez wybitnych polskich konsultantów i trenerów.
Specjalnie na to spotkanie przygotowaliśmy również tłumaczenie najnowszej książki Re-imagine!, która obok zdobytych na konferencji kompetencji stała się ważnym narzędziem w codziennej pracy menedżerów . Książka została wydana przez Wydawnictwo Emka Studio p.t. „Biznes od Nowa!”
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konferencji. Mamy nadzieje, ze zapamiętacie Państwo to wydarzenie na długo, a tezy Toma Petersa będziecie mieli Państwo okazję zastosować w praktyce.
Z poważaniem,
Zespół Forum Rozwoju Menedżerskiego

Tematyka konferencji: Tom Peters stworzył z wielką precyzją koncepcję doskonałego biznesu w książce ,,In search of excellence” – książka została okrzyknięta mianem „jednej z trzech książek biznesowych stulecia” i zakwalifikowana przez wielu jako ,,najlepsza książka dotycząca biznesu, jaka kiedykolwiek powstała”. Po 20 latach od tamtego momentu zasady doskonałego biznesu wymagają przedefiniowania. Wszystko wskazuje na to, że Tom Peters w książce ,,Re-imagine! Business Excellence in a Disruptive Age” ponownie odkrył kluczowe reguły doskonałego biznesu w burzliwych i niszczycielskich czasach, w jakich żyjemy teraz. Re-imagine! Business Excellence in a Disruptive Age: Zniszcz swój biznes… Odbuduj go tworząc Profesjonalną Firmę Usługową, bez departamentów, bez biurokracji… Oczekuj kataklizmu białych kołnierzyków… Wyrwij z korzeniami bariery kulturowe… Stań się twórcą wartości opartej na kapitale intelektualnym… Dołącz do swojej marki Niezapomniane Wrażenia… Zaprojektuj duszę swojego przedsiębiorstwa… Twórz piękne systemy… Spełniaj marzenia, opowiadaj historie… Wsłuchaj się w krzyk kobiet… Znajdź Twoich Bohaterów Zmian… Sprzedawaj pasję…. Doceń Porażki… Płyń z prądem technologicznej rewolucji… Przenieś się do sieci… Zauważ nowe rynki w tych, które już masz… Zatrudniaj zwariowanych ludzi… Zbuduj ze swojej firmy uniwersytet kompetencji. Zdaniem Petersa w zarządzaniu głównie chodzi o pasję. Wzrost przychodów opiera się na ludziach z odważnymi pomysłami. Dzięki swojej przenikliwości Tom Peters dostaje się pod skórę organizacji. Peters potrafi jak mało kto zarażać i inspirować swoimi pomysłami. Właśnie po to najlepsi menedżerowie z całego świata uczęszczają na jego wystąpienia.

Warsztaty: Po wystąpieniu Toma Petersa odbyły się następujące bloki warsztatowe:Nazwa: Destruction Imperative
Numer warsztatu: 1
Prowadzący: Gen. Sławomir Petelicki
Tematyka: Menedżerowie często postrzegają zarządzanie jak wojnę. Koncepcje Toma Petersa opierają się przede wszystkim na schemacie „znisz-i-odbuduj! Trzeba niszczyć, aby móc budować skutecznie. Jak wybrać obiekty przeznaczone do destrukcji? Tworzenie autorytetu i wykształcanie poczucia misji. Skuteczne zmienianie naszych pracowników.

Nazwa: Professional Service Firm
Numer warsztatu: 2,6
Prowadzący: Rafał Krasnodębski
Prowadzący: Roman Lubaczewski
Tematyka: Przekształcenie firmy w oparciu o model PSF to przede wszystkim przekształcenie departamentów w oddzielne jednostki, które wewnątrz macierzystej firmy świadczą usługi. Skuteczny outsourcing. Budowanie organizacji w oparciu o najnowsze teorie zarządzania.

Nazwa: WOW! Projects
Numer warsztatu: 3
Prowadzący: Mirosława Kucharska-Białobrzeska
Tematyka: Nowoczesny biznes opiera się na pasji i zapewnianiu klientom niezapomnianych doświadczeń. Emocje muszą być po naszej stronie i stanowić wartość dodaną naszej pracy. WOW! Projekty są dynamiczne i inspirujące. Ich rezultaty często są rewolucyjne, a ludzie, którzy się z nimi zetkną, do końca życia je zapamiętają.

Nazwa: Talent Management
Numer warsztatu: 4,7
Prowadzący: Agata Kaczmarska
Prowadzący: Mik Kuczkiewicz
Tematyka: Wygra ten, kto będzie miał najlepszych ludzi. Ale cóż oznacza, słowo najlepszych? Nowa definicja talentu dla XXI wieku. Zarządzanie kadrami ukierunkowane na rozwijanie talentów.

Nazwa: Organizational Culture
Numer warsztatu: 5,8
Prowadzący: Piotr Gryko
Tematyka: To, co najbardziej hamuje lub przyspiesza wprowadzanie zmian, to kultura organizacyjna. Jak pozbyć się barier i nie pozwalać im narastać? Budowanie nowoczesnych kultur organizacyjnych dopasowanych do poszczególnych rodzajów biznesu.

Nazwa: New Leaders for New Times
Numer warsztatu: 10
Prowadzący: Beata Bartkiewicz
Tematyka: Wszystkie zmiany wymagają silnych autorytetów i liderów. O tym gdzie ich szukać, jak pozyskiwać i czym utrzymać w firmie.

Nazwa: Get Wired!
Numer warsztatu: 9
Prowadzący: Krzysztof Komorowski
Prowadzący: Antoni Bielewicz
Tematyka: Według Toma Petersa Internet=Wszystko. Internet przenosi kontrolę z menedżerów na pracowników, z firm na ich klientów. Jak wykorzystać potęgę internetu i nowych technologii? Czy średniej klasy menedżera da się zastąpić procesorem? Nowe technologie w funkcjonowaniu firmy i życiu menedżerów.

Nazwa: Zarządzanie w warunkach niepewności – wystąpienie na sesji plenarnej.
Prowadzący: Prof. Andrzej Koźmiński
Tematyka: Współczesne firmy działają w warunkach uogólnionej niepewności co powoduje konieczność rewizji dotychczasowych zasad zarządzania. Miedzy innymi stawia pod znakiem zapytania użyteczność wprowadzania strategii. Wymusza zupełnie nowy typ struktury organizacyjnej i zmienia sposób uczestnictwa pracowników w organizacji.
Oto materiały marketingowe z tej konferencji:
Film z ostatniej konferencji
Spot Telewizyjny
Spot Radiowy
Reklama Prasowa
In Search of Excellence
Re-imagine! Business Excellence in a Disruptive Age
Tom Peters – biografia
Fragment najnowszej książki

Tom Peters – GALERIA ZDJĘĆ

encja/2_Wystapienie_Toma_Petersa.jpg” border=”0″ alt=”” width=”100″ height=”75″ />

Rozpoczęcie Konferencji
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Wystąpienie Toma Petersa
Recepcja
Przerwa na lunch
Przerwa na lunch
Przerwa na lunch
Sponsor – Saab
Sponsor Strategiczny – Carlsberg
Przerwa na lunch
Przerwa na lunch
Prowadzący – Piotr Kraśko
Wystąpienie Prof. Andrzeja Koźmińskiego
Przerwa na lunch
Przerwa na lunch
Warsztat Organizational Culture
Warsztat Destruction Imperative
Warsztat Professional Service Firm
Warsztat Talent Management
Warsztat WOW! Projects
Warsztat New Leaders for New Times
Warsztat Get Wired
Podsumowanie Konferencji
Podsumowanie Konferencji
Podpisywanie Książek
Podpisywanie Książek
Podpisywanie Książek
Zakończenie Konferencji
Zakończenie Konferencji
Zakończenie Konferencji
Bankiet
Bankiet
zp8497586rq
Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty zrealizowane. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Polecane wydarzenia

Wszystkie
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
MARZENA LELONKIEWICZ
marzena.lelonkiewicz@forumrozwoju.pl
tel. 692 945 172